• +48
  • kontakt@wymiana-opon-katowice.pl

Zawód: Mechanik Samochodowy

Zawód: Mechanik Samochodowy

Najogólniej rzecz ujmując mechanik samochodowy to specjalista od naprawy aut. Wykonuje on jednak wiele innych czynności, jak na przykład ocena stanu podzespołów i układów, kontrola stanu technicznego pojazdu oraz dokonywanie koniecznych regulacji.

 Dla każdego posiadacza auta dobry mechanik jest jak lekarz rodzinny. Nigdy nie udamy się do fachowca, którego nikt nie poleca i jest on nam kompletnie nieznany. Dlatego mechanicy o swoich stałych klientów dbają jak o członków rodziny.

Nie tylko osobówki

Mechanik kojarzy nam się głównie z samochodami osobowymi. Wielu z nich jednak jest w stanie także zaopiekować się jednośladami, maszynami rolniczymi, autobusami, samochodami dostawczymi, itd. Jest to bardzo wszechstronny zawód, w którym każdy może wybrać swoją specjalizację. Stale rozwijający się rynek pojazdów dostarcza również konieczność wyspecjalizowania się w serwisowaniu aut o danej marce lub z konkretnego kraju.

Innowacyjność

Innowacyjność w warsztatach samochodowych wiąże się nie tylko z potrzebą nabywania coraz to nowszych sprzętów, ale również z ich obsługą i właściwym użyciem. Dlatego mechanik samochodowy to zawód stale rozwijający się.

Zarobki

Najlepiej zarabiają doświadczeni fachowcy z konkretną bazą klientów. Jest to oczywiste. Jednak nawet początkujący mechanik w zwykłym warsztacie samochodowym może cieszyć się solidną pensją. Zarobki mechaników wahają się od 1700 zł, przez 2500 – 3000 zł aż po 15 000 i więcej przy własnym warsztacie.