• +48
  • kontakt@wymiana-opon-katowice.pl

Wymiana opon Katowice

Wymiana opon Katowice

Wymiana opon wiąże się z koniecznością przechowywania tych dopiero co zdjętych. Wtedy pojawia się pytanie – gdzie należy składować stare, tak by cały czas pozostawały w doskonałym stanie?

Większość warsztatów wulkanizacyjnych ma w swoim serwisie usługi dodatkowe. Oferowana jest przez nich na przykład usługa dostawy razem z montażem. Warsztat odbiera wówczas za pośrednictwem kuriera opony i montuje te, które zostały zakupione w naszym sklepie internetowym.

Innym typem usług jest składowanie opon oraz felg. Koszt takiej usługi może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych za jedną sztukę. Przechowywanie tych elementów jest wygodną opcją, ale przeważnie polscy kierowcy decydują się zostawiać je w piwnicach lub garażach. Nasz artykuł podpowie, jak odpowiednio przechowywać koła w warunkach domowych.

Jak przygotować opony do przechowywania?

Negatywny wpływ na ogumienie mają niemal wszystkie chemikalia typu benzyna, oleje i rozpuszczalniki. Przed złożeniem opon do przechowania, trzeba je koniecznie dobrze umyć. Posłużyć do tego może na przykład letnia woda oraz szampon samochodowy. Oponę najlepiej wyciera się gąbką lub szczotką. Na koniec nie należy zapominać o tym, by dokładnie spłukać pianę.

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z myjki ciśnieniowej pamiętaj o tym, by zachować stosowną odległość (co najmniej 30 cm) od czyszczonej opony. Pozwoli to jej nie uszkodzić.

Po wyczyszczeniu opon zauważalne staną się ewentualne ich uszkodzenia. Każde z nich obejrzyj dokładnie i sprawdź, czy nie posiada ono znamiona uszkodzenia. Korzystając z okazji, możesz również wyjąć kamyki, które znalazły się pomiędzy klockami bieżnika.

Wymyte opony dobrze jest zabezpieczyć specjalnymi kosmetykami. Pozwoli to zneutralizować działanie niepożądanych czynników zewnętrznych, opony staną się dzięki temu bardziej wytrzymałe. Przy stosowaniu każdego środka pamiętaj o prawidłowym stosowaniu każdego z nich (każdy z nich ma inną charakterystykę).

Przed przejściem do kolejnych etapów związanych ze składowaniem opon, przeprowadź ich osuszanie albo poczekaj aż same wyschną.

Autocompany radzi

Nigdy nie chowaj opon do foliowych worków – woda pozostająca wówczas w oponach doprowadzi do pojawienia się bąbli po ich wewnętrznej stronie.

Jak przygotować felgi aluminiowe do przechowywania?

Felgi aluminiowe powinieneś otoczyć szczególną troską, zwłaszcza, gdy korzystasz z myjni automatycznej. Wtedy w ich zakamarkach może składować się pył hamulcowy oraz innego rodzaju zabrudzenia i zanieczyszczenia. One będą trudne do usunięcia. Specjalne preparaty pomogą w skutecznym czyszczeniu alufelg. Ich skład chemiczny pozwala na usunięcie najtrudniejszych zabrudzeń. Korzystają z tych preparatów staraj się nie pryskać na oponę.

Środek należy delikatnie nakładać pędzelkiem równo po całej powierzchni felgi. Nie zapomnij o żadnym zakamarku i trudno dostępnych miejscach. Odczekaj przynajmniej kilka minut i spłucz pozostałości środka. Jeżeli zajdzie taka potrzeba – powtórz mycie.

Po zakończeniu mycia felg możesz rozpocząć proces konserwacji. Praktycznym wyborem będzie nałożenie na nie specjalnego środka zapobiegającego pojawieniu się brudu, który dodatkowo skutecznie nabłyszczy powierzchnię felg. W sprzedaży są specjalistyczne środki do felg. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku również preparaty stworzone na bazie lakieru do nadwozia.

Tylko niewielka ilość wosku lub politury doskonale wypoleruje Twoją felgę. Po tej czynności przystąp do ręcznego polerowania. Możesz też użyć specjalnej kulistej tarczy do polerowania. Ona przyśpieszy cały proces. Ręczne polerowanie pomoże usunąć brud z najgłębszych zakamarków. Jeżeli nie mamy czasu na polerowanie, zdecyduj się na zastosowanie wosku w płynie.

Nasza firma poleca

Kupując drugi komplet felg na zimę nie tylko zaoszczędzisz czas, ale również pieniądze, które miałeś wydać na przekładanie opon!

admin