• +48
  • kontakt@wymiana-opon-katowice.pl

Nowe modele opon na sezon zimowy

Nowe modele opon na sezon zimowy

Sprawdź, co przygotowali producenci opon na sezon zimowy. Znajdziesz tutaj kilka ciekawych następców modeli, które w poprzednich latach zyskały uznanie kierowców. Warto się z nimi zapoznać. Większość opon przygotowanych z myślą o sezonie zimowych  skierowana jest do posiadaczy samochodów osobowych, nie zabraknie czegoś dla posiadaczy kierowców SUV-ów. Poniższe modele należą od najwyższej klasy premium.

Szybki poradnik wybierania opon: nie wybieraj pod kątem tylko jednego czynnika! Analizuj wszystkie właściwości. Pod uwagę bierz osiągi, cenę, rekomendacje kierowców oraz opinie o poprzednim modelu. Im więcej będziesz wiedział o produkcie, tym większe prawdopodobieństwo, że ostateczny zakup spełni Twoje wymagania.

Nokian WR D4 to naturalny następca doskonale ocenianej przez kierowców opony Nokian WR D3. Komplet tych opon przeznaczonych jest dla niewielkich aut kompaktowych, samochodów miejskich oraz sedanów. Jak widać na zdjęciu powyżej, jest to produkt, któremu trzeba przyznać najwyższą klasę „A” jeśli chodzi o system etykietowania opon.

Marka Nokian od lat znana jest jako renomowany producent opon zimowych. Ma stałe grono klientów, którzy cenią sobie ich niezawodność. Marka ma swoje początki w Finlandii, tam również przeprowadzane są wymagające testy wytrzymałościowe opon. Mają one miejsce w mieście Ivab, znajdującym się w Laponii. Zaangażowanie projektantów oraz inżynierów, którzy skupili się nad zapewnieniem wysokich zimowych osiągów (odprowadzanie wody, błota, kwestia przyczepności, stabilności na lodzie, śniegu, w czasie deszczu) pozwoliło przekonać do siebie wielu kierowców, którzy szukali rozwiązania idealnego na środkowoeuropejskie i północne wymagające trasy. Opony nabyć można w rozmiarach od 14 do 19 cali.

Hankook Winter i*cept RS2 W452 jest propozycją pasującą do kompaktowych samochodów osobowych. Jest to ulepszona wersja opony Hankook Winter i*cept RS2 W442, dobrze ocenianej przez użytkowników naszego portalu. Hankook Winter i*cept RS2 W452 w porównaniu do swojego pierwowzoru zrobił duże postępy w dziedzinie hamowania na mokrym. Lepsze osiągi ma także w przypadku przyśpieszenia na śniegu, auto lepiej prowadzi się na suchych nawierzchniach.

Tajemnicą zwiększonych osiągów jest w tym przypadku większa o jedynie 5% powierzchnia styku opony z nawierzchnią. Poprawa właściwości jest spowodowana zastosowaniem technologii specjalnych krawędzi, która zapewnia komfort prowadzenia na śniegu. Technologia skośnych rowków odprowadzających gwarantuje bezpieczne hamowanie na mokrym podłożu. Lamelki 3D i wzmocnienie ścian bocznych pozwala płynnie prowadzić auto na suchym. Oponę zakupimy w rozmiarach od 14 do 16 cali.

Dunlop Winter Sport 5 jest kontynuacją chwalonego przez kierowców modelu Dunlop Winter Sport 4D. Jest to komplet opon, który przeznaczony jest dla samochodów ze sportowym charakterem. Opona jest dostępna w sprzedaży w rozmiarach od 15 do 19 cali.

Na jakich parametrach skupiali się przede wszystkim inżynierowie przy projektowaniu Dunlop? Skoncentrowali się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa w czasie jazdy na lodzie, śniegu. Nacisk kładziono również na zmniejszenie oporów tłoczenia. Do osiągnięcia tych celów wykorzystano nowoczesną konstrukcję, rzeźbę bieżnika oraz innowacyjną mieszankę gumową. Rezultaty okazały się być zadowalające. Dunlop Winter Sport 5 w porównaniu do swojego poprzednika osiąga znacznie lepsze osiągi na drodze. Różnicę widać przede wszystkim w wyżej wymienionych aspektach, ale także w innych osiągach, w których nowszy model wypada korzystniej.

Hankook Winter i*cept evo2 W320 to następca cenionej przez kierowców opony Hankook Winter i*cept evo2 W310. Jest to opona charakteryzująca się uniwersalnym przeznaczeniem. Nowszy model w porównaniu do swojego pierwowzoru zapewnia lepsze osiągi na śniegu (różnica nawet 8%). Również przyśpieszenie uległo poprawie (o 6%). Skrócona została droga hamowania zarówno na mokrym, jak i suchym śniegu (o 4%).

Warte podkreślenia jest to, że model ten znacznie poprawia komfort prowadzenia samochodu na mokrej nawierzchni mokrej i suchej. Na suchej dodatkowo widoczny jest progres jeśli chodzi o hamowanie. Lepsze osiągi na mokrym to zasługa przede wszystkim rowków bieżnika, które w porównaniu do wyposażenia poprzednika są o 30% szersze. Z kolei o 3% większa szerokość bieżnika odpowiedzialna jest za polepszenie wielu osiągów szosowych. Oponę można zakupić w rozmiarach od 16 do 19 cali.

Hankook Winter i*cept evo2 W320 to świetne uzupełnienie opisanej powyżej nowości – Hankook Winter i*cept evo2 W320. Wprowadzenie odpowiednich modyfikacji oraz wprowadzenie większych niż do tej pory rozmiarów spowodowało, że opona doskonale sprawdza się w samochodach typu SUV. Nowy model lepiej radzi sobie z prowadzeniem i przyśpieszeniem na śniegu. Poprawione zostały także parametry hamowania.

Bridgestone Blizzak DM-V2 to kontynuacja opon Bridgestone Blizzak DM-V1, która została bardzo wysoko oceniona przez naszych użytkowników ( nota 5,2/6). 100% jej posiadaczy rekomenduje ją swoim znajomym! W jakich aspektach opona Bridgestone Blizzak DM-V2 jest lepsza od swojej poprzedniczki?

Ma o 15% procent więcej ostrych krawędzi, co przekłada się na lepszą przyczepność zarówno na błocie pośniegowym, jak i samym śniegu. Różnica na korzyść widoczna jest także podczas jazdy na lodzie. Zwiększona liczba krawędzi oznacza lepsze trzymanie się nawierzchni w najtrudniejszych warunkach. Opona zapewnia samochodowi ogromną stabilność, na co największe koncerny oponiarskie na świecie kładą duży nacisk. Bridgestone Blizzak DM-V2 kupimy w rozmiarach od 15 do 20 cali.

Goodyear UG Performance G1 to naturalna kontynuacja modelu Goodyear UG Performance 2, który zaskarbił sobie uznanie kierowców (świetna ocena 5,2/6). 86% z nich poleca ją swoim znajomym. Opona została wyposażona w większą powierzchnię styku z nawierzchnią. Ma to duże znaczenie dla kierowcy, ponieważ otrzymuje on dużo lepszą przyczepność oraz krótszą o 3% drogę hamowania w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Większa niż u poprzedniczki powierzchnia styku opony z nawierzchnią powoduje nie tylko skrócenie drogi hamowania, kierowca lepiej panuje także na kierownicą, ma większą kontrolę nad samochodem w czasie wchodzenia w zakręt. Może liczyć na niezawodność opony nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach atmosferycznych. Plusem nowej opony są bardzo niskie opory tłoczenia – to gwarancja niższego zużycia paliwa. Oponę nabędziemy w rozmiarach od 15 do 19 cali.

Hankook i*cept evo W310B to dopełnienie modelu Hankook i*cept evo W310. Opona produkowana jest w większych rozmiarach jeżeli dokonamy jej porównania z standardowym modelem W310. Opony mają jednak ten sam rozmiar bieżnika. Model ten został zaprojektowany pod kątem aut typu SUV. Świetnie wypełnia w nich swoje zadania. Koreańskiemu producentowi udało się spełnić oczekiwania kierowców poprzez zmianę konstrukcji modelu Hankook i*cept evo W310 i rozszerzeniu asortymentu o większe rozmiary.

Większa ilość ostrych krawędzi 3d, troska o odpowiedni kształt zewnętrznej i wewnętrznej rzeźby przekłada się na znacznie lepszą przyczepność podczas najtrudniejszych warunków atmosferycznych oraz bezproblemowe hamowanie. Nowoczesne technologie powodują, że opony Hankook i*cept evo W310B zawsze zachowują swoje unikalne właściwości w szerokim zakresie temperatur. Oponę można nabyć w rozmiarze 18 cali.

admin