• +48
  • kontakt@wymiana-opon-katowice.pl

Nowe modele opon na rynku

Nowe modele opon na rynku

Ostatnie sezony upływają pod znakiem debiutu nowych modeli opon. Połowa z nich to nowe produkty, druga część to ulepszone wersje modeli obecnych od dawna na rynku. Zobacz, jakie warto nabyć. Z racji wysypu nowych propozycji, zdecydowaliśmy się podzielić nasze podsumowanie na 3 części. Tutaj przeanalizujemy modele należące do klasy ekonomicznej. Jeżeli szukasz dobrego kompletu za przystępną cenę, sprawdź, jakie modele spełnią Twoje oczekiwania. Co ciekawe, ponad 70% naszych klientów odbiera nowości pozytywnie.

Dayton D320 EVO

Model Dayton D320 zdobył uznanie w oczach polskich kierowców. Marka Dayton od wielu lat przyzwyczaiła ich do produktów dobrej jakości. Tajemnicą sukcesu są dobre parametry jezdne, które bazują na japońskiej technologii Bridgestone. Opony są jednocześnie konkurencyjne cenowo. Kontynuacją tego udanego modelu są opony Dayton D320 EVO. Ogumienie to gwarantuje płynną jazdę. Komplety tych opon dedykowane dla większych samochodów osobowych.

Poruszając się na oponach Dayton D320 EVO od razu zauważysz dynamikę przyśpieszenia. Bez względu na warunki atmosferyczne, zawsze będziesz mieć pełną kontrolę nad swoim samochodem. Za znaczący wzrost bezpieczeństwa podczas jazdy odpowiedzialna jest kierunkowa rzeźba bieżnika. Szerokie rowki przyczyniają się do błyskawicznego odprowadzania wody. Maksymalna zwrotność gwarantowana jest przez centralną jego część.

Dayton D320 to pewność niezawodnej przyczepności w najtrudniejszych warunkach. Innowacyjny układ bieżnika we współpracy z ulepszoną mieszanką pozwala na szybkie zatrzymanie pojazdu, jeśli tylko zajdzie taka konieczność. Ten model opon to doskonała propozycja dla każdego kierowcy, który uwielbia dynamiczną i agresywną jazdę. To solidna i wytrzymała konstrukcja.

Dayton Touring

Dayton Touring to typ opon letnich dedykowanych dla samochodów osobowych. Idealnie nadaje się do codziennej jazdy. Marka Dayton specjalizuje się w produkcji opon przeznaczonych do jazdy w polskich zmiennych warunkach atmosferycznych. Komplet posiada symetryczny bieżnik – doskonale pasuje do samochodów klasy średniej i miejskiej. Na oponach tej marki bez obaw możemy wyruszyć w trasę w każdych warunkach.

Dayton Touring charakteryzuje się obecnością łukowatych rowków – one odprowadzają wodę spod opon. Właśnie dlatego opony te doskonale radzą sobie na mokrych nawierzchniach. Model świetnie utrzymuje optymalną powierzchnię kontaktu opony z nawierzchnią. Daje to możliwość zachowania wysokiego poziomu przyczepności na suchej nawierzchni. Pozwala to na uzyskanie dużego przyśpieszenia, swobodne manewrowanie oraz zapewnienie krótkiej drogi hamowanie. Dayton Touring to opony letnie z ogromną wytrzymałością – szybko nie ulegają zużyciu. Jako ciekawostkę warto dodać, że Dayton Touring w rozmiarze 155/80 R13 79T ma rzeźbę bieżnika z modelu Dayton D110, a w rozmiarach 185/60 R15 84H i 185/60 R15 88H XL z Dayton D210.

Dębica Presto UHP

Model Presto UHP to ulepszona propozycja cenionej opony Dębica Presto. Rekomenduje się ją szczególnie do samochodów charakteryzujących się większą mocą. Na komplecie tego rodzaju możliwa jest dynamiczna jazda na różnych typach nawierzchni. Opony te posiadają ulepszoną mieszankę, w porównaniu do swojego pierwowzoru. Dzięki nowym rozwiązaniom opony jeszcze lepiej utrzymują się na najtrudniejszych nawierzchniach. Skróceniu uległa także droga hamowania oraz poprawiono także przyśpieszenie.

Model otrzymał bieżnik wyposażony w asymetryczny bieżnik. Opony z grupy UHP najczęściej są wyposażane w tego rodzaju rzeźbę, ponieważ znacznie ułatwia wchodzenie w zakręty przy największych prędkościach. Dodatkowo skutecznie odprowadza wodę. Model Dębica Presto UHP to połączenie świetnych osiągów i przystępnej ceny dla każdego rozmiaru. Jest to propozycja, która powinna być poważnie rozważona podczas poszukiwania kompletów do aut o dynamicznych właściwościach. Dzięki niemu jazda stanie się bardziej ekonomiczna, co na pewno nas pozytywnie zaskoczy!

Kormoran SUV

Summer Kormoran SUV Summer to polska propozycja skierowana do posiadaczy samochodów typu SUV. To idealne rozwiązanie dla ludzi oczekujących wygody oferowanej po rozsądnej cenie. Model posiada symetryczny bieżnik, który jest gwarantem pełnej kontroli podczas jazdy w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Zaletą tego modelu jest dobre oprowadzanie wody, co przekłada się na swobodniejsze manewrowanie oraz skrócenie drogi hamowania.

Jazda samochodem o większych gabarytach oznacza z szybszą amortyzacją opon. Model Kormoran SUV Summer pozwala zapomnieć o takim problemie. Konstrukcja opony sprawia, że będzie się ona ścierać równomiernie w wolnym tempie. Komplet takich opon to pewność wygodnej i ekonomicznej jazdy. Jest to jeden z lepszych produktów należący do klasy ekonomicznej, przeznaczonych dla samochodów SUV.

admin